NA SCHŁODZENIE CEN KOD RABATOWY EKSTRA3 NA DODATKOWE 3% RABATU DO WSZYSTKICH CEN! KLIKNIJ, ABY AKTYWOWAĆ!
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Reklamacje

Każdy produkt zakupiony w sklepie lavaredo.pl objęty jest 24 miesięczną gwarancją Producenta. W tym okresie Konsumentowi przysługuje prawo do reklamacji towaru. Gwarancją objęte są tylko usterki wynikające z ewentualnych wad ukrytych produktów. Uszkodzenia związane z niewłaściwym użytkowaniem towaru nie podlegają gwarancji.

 

JAK DOKONAĆ REKLAMACJI?

1. Wydrukuj i wypełnij formularz reklamacji.

2. Zapakuj produkty wraz z dokładnie wypełnionym formularzem i dowodem zakupu.

3. Wyślij reklamowane produkty na adres:

 

Firma Walkabout Sp. z o.o.

Lavaredo.pl

ul. Ruczaj 89

02-997 Warszawa

(POLSKA)


Z dopiskiem "Reklamacja"

 

BARDZO WAŻNE!

1. Uprawnienie konsumenta do złożenia reklamacji, przysługuje w ciągu dwóch lat od daty doręczenia towaru, pod warunkiem zawiadomienia o tym Sklepu w ciągu roku od wykrycia wady,

2. Nie zapomnij dołączyć dowodu zakupu w postaci faktury VAT lub paragonu albo ich kserokopii które były dołączone do otrzymanego przez Ciebie zamówienia.

3. Reklamacja zostanie rozpatrzona i odesłana najpóźniej w ciągu 14 dni od daty dostarczenia uszkodzonego towaru na adres sklepu.

4. W przypadku, gdy towar jest niezgodny z umową obsługa sklepu skontaktuje się z Tobą.

5. W przypadku uznania reklamacji, Konsument może złożyć oświadczenie o:

A. obniżeniu ceny w takiej proporcji do ceny wynikającej z umowy, w jakiej wartość rzeczy z wadą pozostaje do wartości rzeczy bez wady

B. odstąpieniu od umowy, jednak jedynie w przypadku, w którym wada jest istotna

C. żądaniu wymiany towaru na nowy wolny od wad,

D. żądaniu usunięcia wady.

z tym, że sklep może w wypadku oświadczenia A i B uniemożliwić wystąpienie objętych nimi skutków, jeżeli niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo naprawi towar.

6. Forma zwrotu wpłaty będzie taka sama jak forma dokonanej płatności. W przypadku, jeśli zamówienie zostało zrealizowane za pobraniem, środki zwrócimy na konto, którego numer został podany w formularzu.

7. Wymiana produktu - w przypadku, gdy reklamowany produkt nie jest już dostępny w naszym sklepie konsument może wybrać inny produkt. Obsługa sklepu lavaredo.pl skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia rozliczenia oraz dostępności towaru.

8. Jeżeli produkt, który reklamujesz jest tańszy niż produkt, na który chcesz dokonać wymiany, poprosimy Cię o wpłatę różnicy. Jeżeli wybrany przez Ciebie produkt jest tańszy niż uprzednio zakupiony, różnicę zwrócimy w ciągu 14 dni od daty pozytywnego rozpatrzenia reklamacji. Forma zwrotu środków będzie taka sama jak forma dokonanej płatności. W przypadku, jeśli zamówienie zostało zrealizowane za pobraniem, środki zwrócimy na konto, którego numer został podany w formularzu.

9. Jeżeli produkt jest dostępny w naszym magazynie po dokonaniu rozliczenia (otrzymaniu Twojej wpłaty) wyślemy go w ciągu 24h. Wysyłkę produktu na zamówienie potwierdzimy mailowo.

10. Koszt przesyłki reklamowanego towaru do sklepu pokrywa Konsument.

11. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego przez Konsumenta sklep lavaredo.pl zwraca natychmiast po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji.

12. Różnice wynikające z indywidualnych ustawień parametrów /monitora i/lub komputera Konsumenta (kolor, proporcje itp.) nie mogą być podstawą reklamacji zakupionego towaru. Jednakże Konsument ma prawo do odstąpienia od zakupu w ciągu 14 dni od daty otrzymania paczki bez podania przyczyny.

 

Porady związane z reklamacją obuwia.

1. Do reklamacji przyjmowane jest wyłącznie obuwie czyste, wywietrzone.

2. Długości wkładek podane w opisach produktów są długościami podanymi wg. producentów. Sklep lavaredo.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne rozbieżności ze stanem faktycznym. Proszę pamiętaj, że masz 14 dni od daty otrzymania przesyłki na odstąpienie od zakupu lub wymianę towaru na inny bez podania przyczyny.

3. Reklamacji nie podlegają:

· naturalne zużycie obuwia;

· uszkodzenia mechaniczne obuwia (otarcia, rozerwania skóry, oderwanie ozdób, zamka, gumy itp.);

· uszkodzenia powstałe w wyniku braku lub nieprawidłowej konserwacji;

· złe dopasowanie obuwia do stopy;

· różnica w kolorze i strukturze skóry oraz załamania, zmarszczenia powstałe w trakcie użytkowania wynikające z naturalnych właściwości skóry;

· uszkodzenia powstałe w wyniku użytkowania obuwia niezgodnie z przeznaczeniem;

· przebarwienia odzieży przez obuwie wykonane na naturalnej barwionej podszewce;

· przemakanie obuwia (o ile w opisie nie jest napisane, iż towar jest wodoodporny);

· nieprzyjemny zapach powstały w wyniku użytkowania obuwia.

 

Porady związane z konserwacją obuwia.

1. Zawsze dokładnie sznuruj buty oraz zapinaj rzepy tak, aby zapobiec przemieszczaniu się stopy w trakcie chodzenia. Unikniesz nie tylko przetarcia się materiału wewnątrz obuwi, ale także uszkodzeń cholewki.

2. Zawsze dobieraj rozmiar obuwia dokładnie do długości i szerokości stopy.

3. Czyścić buty powierzchniowo przy pomocy wilgotnej szmatki lub gąbki. Stosuj zalecane przez producenta preparaty i zawsze postępuj zgodnie z załączona instrukcją.

4. Pamiętaj, że pranie obuwia uszkadza cholewkę, osłabia spoiny kleju i ściegi szycia.

5. Pamiętaj o codziennej konserwacji butów.

6. W przypadku przemoczenia, pozwól, aby buty wysuszyły się w temperaturze pokojowej. Nie stosuj suszarek, nie kładź butów na kaloryferze, nie susz butów w pełnym słońcu.

7. Po całkowitym wyschnięciu butów zastosuj odpowiedni środek do pielęgnacji obuwia.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z obsługą reklamacji pod nr tel. 509 497 497 lub drogą mailową - reklamacje@walkabout.pl.

pixel