NA SCHŁODZENIE CEN KOD RABATOWY EKSTRA3 NA DODATKOWE 3% RABATU DO WSZYSTKICH CEN! KLIKNIJ, ABY AKTYWOWAĆ!
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Sprzęt skiturowy

( ilość produktów: 56 )

Skituring to bardzo szybko rozwijająca się w Poslce dyscyplina sportów zimowych. Łączy w sobie piękno górskiej turystyki z dreszczykiem jazdy na nartach. Niezwykle lekki i wytrzymały sprzęt skiturowy od Dynafit zapewni Ci niezapomniane przeżycia.

Skitury - co to właściwie jest?

Czy widzieliście kiedyś narciarzy, którzy zamiast zjeżdżać w dół stoku podchodzili pod górę? To właśnie popularni ostatnio skiturowcy. Dzięki specjalnie zaprojektowanym nartom, niezwykle lekkim i wygodnym butom oraz zakładanym na narty fokom i Ty możesz dotrzeć w niedostępne dla zwykłego narciarza miejsca. Po niezwykle satysfakcjonującej wyprawie w górę przychodzi czas na zjazd po świeżym puchu stoków, po których nikt przed Tobą nie jeździł.

Skitury - co ze sobą zabrać?

Narty skiturowe

W naszym sklepie internetowym oraz w sklepach stacjonarnych znajdziesz wszystko czego potrzebuje każdy skiturowiec. Jedną z czterech najważniejszych rzeczy są narty skiturowe - już na pierwszy rzut oka widać, że różnią się od tych zjazdowych, gdyż muszą sprawdzić się zarówno w trakcie podejścia, jak i zjazdu. Są zauważalnie sztywniejsze od nart klasycznych - dzięki temu lepiej trzymają krawędzie i doskonale sprawdzają się na świeżym puchu oraz twardych, ubitych stokach.

Foki skiturowe

To co sprawia, że nie zjeżdżamy do tyłu w trakcie podchodzenia w górę stoku to foki skiturowe. Zakładamy je na narty w trakcie podejścia i ściągamy na górze gdy jesteśmy gotowi do zjazdu. Tradycyjne foki robione są z naturalnego moheru, jednak coraz większą popularność zyskują foki syntetyczne.

Wiązania skiturowe

Wiązania skiturowe to kolejny element neizbędny do uprawiania skituringu. Ich niezwykle prosta, lecz doskonale przemyślana konstrukcja sprawia, że w szybki i łatwy sposób możemy przejść z trybu podejścia do trybu zjazdu. Wybór wiązań skiturowych jest zależny od tego czy bardziej zależy nam na turystyce górskiej czy raczej na wyczynowych zjazdach po nietkniętym puchu.

Buty skiturowe

Buty skiturowe od tradycyjnych butów narciarskich różnią się przede wszystkim ciężarem. Ich niezwykle niska waga i wysoka wytrzymałość sprawia, że podejście pod górę jest dużo łatwiejsze. Buty skiturowe posiadają "przełącznik" pomiędzy trybami podejścia i zjazdu. Podczas podchodzenia są one bardzo elastyczne, jednak po przełączeniu ich w tryb zjazdowy odpowiednio usztywniają stopę w kostce powodując, że podczas zjazdu but jest odpowiednio wygodny a stopa bezpieczna.

Odzież i akcesoria skiturowe

Niezwykle ważne są też pozostałe elementy wyposażenia takie jak: kijkikask czy harszle. Warto również zajrzeć do działu odzież skiturowa i wyposażyć się w odpowiednie do tej wyjątkowej aktywności kurtki, spodnie i polary.

Skitury - gdzie kupić?

Dokonaj wyboru z bogatej oferty naszego sklepu i zamów sprzęt skiturowy kurierem do domu. Możesz też odebrać zamówiony sprzęt w naszych sklepach stacjonarnych w Warszawie, Rzeszowie, Poznaniu i Piasecznie. Adresy sklepów znajdziesz w zakładce nasze sklepy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 6085 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-18
5/5
2024-07-14
Mega zadowolony
pixel