SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Blog

Polar czy bluza termiczna? – co lepsze w góry?
Kiedy temperatura spada, a przygoda wzywa, odpowiedni strój staje się kluczowy. W poniższym artykule przedstawiamy różnice między bluzami turystycznymi a polarami, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Twoich potrzeb. Dowiedz się, jakie są zalety i wady bluz polarowych, ora jakie cechy powinna posiadać bluza dopasowana do konkretnej aktywności. Trekking, wspinaczka, rower, czy po poprostu relaks w naturze - mamy dla Ciebie praktyczne porady!
Czytaj więcej
Jak wybrać pierwsze buty trekkingowe?
Planujesz zakup pierwszych butów trekkingowych i nie do końca wiesz jak ugryźć temat?  Pewnie nie zaskoczymy Cię, jeśli powiemy że najlepszą drogą, jest ta prowadząca do wyspecjalizowanego sklepu górskiego oraz rozmowa z doświadczonym sprzedawcą. Jeśli jednak na razie nie możesz sobie na to pozwolić, to mamy nadzieję, że ten poradnik nieco ułatwi Ci początek wspaniałej trekkingoweej przygody.
Czytaj więcej
Kolekcja rowerowa Salewa Vento - recenzja

Przetestowaliśmy nową kolekcję rowerową Salewy w jej naturalnym środowisku i mamy na jej temat co nieco do powiedzenia! W poniższej recenzji zwróciliśmy szczególną uwagę na użyte materiały, krój, funkcjonalność oraz dobór odpowiedniego rozmiaru – to praktyczna informacja dla tych, którzy nie mogą nabyć kolekcji w sklepach stacjonarnych.

Czytaj więcej
Świeżo po konwencji Ober Alp SS 2025 - Salewa namiesza!  Krótkie podsumowanie

20 i 21 maja miała miejsce konwencja Ober Alp przedstawiająca propozycje produktowe na sezon letni 2025. Postanowiliśmy więc ekspresowo zdradzić Wam co nieco i podzielić się z Wami informacjami o największych zmianach, jakie przygotuje dla nas Salewa. Możemy Wam obiecać, że nie będzie nudno! Wszystko wskazuje bowiem na to, że naprawdę jest na co czekać, gdyż Salewa po raz kolejny udowadnia, że nie zamierza stać w miejscu i pragnie być inspiracją dla całego outdooru.

Czytaj więcej
Jak to jest na cebulkę? Czyli o ubiorze warstwowym
To, że w ubiorze na cebulkę chodzi o to by przyodziać się w warstwy zapewne wie większość z Was. Warto jednak dodać, że każda z warstw ma zgoła inną funkcję. Sam choćby nie wiadomo jak dobry dobór odzieży na nie wiele się zda, jeśli nie nauczymy się z posiadanego ekwipunku umiejętnie korzystać. W poniższym artykule odpowiadamy na często zadawane pytania dotyczące warstwowego ubioru.
Czytaj więcej
Hiking czy trekking? Wybór należy do Ciebie!

Ciężej i dłużej czy krótko i na lekko? W poniższym artykule pokrótce o różnicach między hikingiem a trekkingiem. 

Skoro tu jesteś, zapewne górskie wędrówki kochasz tak samo jak my. Jednak wędrować można w różny sposób. Trekking i hiking to dwa najbardziej popularne rodzaje górskich aktywności i pomimo, że obie tyczą się wędrówek górskich, dzielą je subtelne różnice. Dowiedz się jakie.

Czytaj więcej
pixel