SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Świeżo po konwencji Ober Alp SS 2025 - Salewa namiesza! Krótkie podsumowanie

2024-05-22
Świeżo po konwencji Ober Alp SS 2025 - Salewa namiesza!  Krótkie podsumowanie

Świeżo po konwencji Ober Alp SS 2025

 

 

20 i 21 maja miała miejsce konwencja Ober Alp przedstawiająca propozycje produktowe na sezon letni 2025. Postanowiliśmy więc ekspresowo zdradzić Wam co nieco i podzielić się z Wami informacjami o największych zmianach, jakie przygotuje dla nas Salewa w przyszłym roku. Możemy Wam obiecać, że nie będzie nudno! Wszystko wskazuje bowiem na to, że naprawdę jest na co czekać, gdyż Salewa po raz kolejny udowadnia, że nie zamierza stać w miejscu i pragnie być inspiracją dla całego outdooru.

 

 

Z uwagi, że górskie aktywności  ciągle ewoluują, potrzebujemy maksymalnie trwałych a zarazem wygodnych i uniwersalnych produktów zaprojektowanych w taki sposób, abyśmy tego samego ekwipunku mogli używać z powodzeniem i pełnym komfortem w trakcie uprawiania różnych aktywności, mając przy tym pewność, że wszystko czego używamy zostało stworzone z pełną odpowiedzialnością i dbałością o środkowisko.   Potrzeby współczesnych ludzi gór doprowadziły do chęci stworzenia górskiej kolekcji kapsułowej, dającej możliwość przy jak najmniejszej ilości rzeczy w naszej garderobie,  uprawiać jak najwięcej zaawansowanych aktywności bezpiecznie i komfortowo.

 

Nowa kolekcja Salewa

 

Mając na uwadze wspomniane wyżej potrzeby, Salewa wyszła z inicjatywą stworzenia kolekcji alpinistycznej jednak poszerzonej o możliwość korzystania z niej również podczas wspinaczki o umiarkowanym stopniu trudności oraz szybkiego przemieszczania się w terenie praktycznie bez jakichkolwiek kompromisów. Efektem tego jest pancerna, przepełniona technicznymi patentami kolekcja do szybkiej wspinaczki górskiej biorąca to co najlepsze z trzech już istniejących linii produktowych. Ortles (alpinizm), Agner (wspinanie) oraz Pedroc (wędrówki w szybkim tempie).

 

 

Nowa kolekcja NXT to trafiająca w niemal każdy gust kolorystyka inspirowana skalną szarością. To odpowiedni dobór tkanin pod kątem niezrównanej trwałości oraz super niskiej wagi. To futurystyczny design, wygoda i uniwersalność. To pomysł na techniczne przemieszczenia się przy minimalnym wyposażeniu, jednak przy maksymalnej wydajności.

 

Co nas urzekło!

 

Nie możemy wszystkiego zdradzić od razu, więc krótko powiemy o tym, co najbardziej przykuło naszą uwagę. Obok superlekkich trójlaminatów o bardzo wysokiej oddychalności. Uszytych w taki sposób, aby nie krępować ruchów i maksymalnie współpracować podczas technicznych aktywności, przekonał nas również  puch o najwyższych z możliwych parametrach oraz super uniwersalna kolekcja obuwia, która dopiero zapowiada się przełomowo.  

 

Jeśli przekona Was super lekka, bo ważąca niecałe  300g postojówka o futurystycznym wyglądzie, wypełniona gęsim puchem hydrofobowym o doskonałej sprężystości 850 cuin, ze stosunkiem puchu do pierza 95/5. Wiatrołapy w rękawach, pojemny kaptur i pełna swoboda podczas użytkowania, to na pewno nie przejdziecie obojętni obok nowej kolekcji obuwia.  Jak zapewne podejrzewacie, nie jest łatwo stworzyć buta górskiego, podejściowego i niemalże biegowego w jednym. Wszystko wskazuje jednak na to, że Salewie udało się cel ten zrealizować. 

 

  • Unowocześniony, jeszcze lepiej wspierający piętę system 3F

 

  • Lekka, super pancerna i świetnie oddychająca cholewka  z tkaniny Matryx®, wykonanej z włókien poliamidowych i Kevlar®

 

  • Specjalnie opracowana, uniwersalna i supertechniczna  podeszwa Vibram® All-Terrain™ Megagrip

 

  • Najnowszy wariant membrany Gore-tex® Phoenix gwarantujący wodoodporność i oddychalność na najwyższym poziomie.

 

To tylko niektóre z argumentów przemawiających za nową kolekcją. Jeśli wspomnimy jeszcze o doskonałej amortyzacji, nowym systemie wiązania oraz o kompozytowej innowacyjnej podeszwie i śródpodeszwie, które doskonale współgrają z nowymi regulowanymi wkładkami C.F.F. PRO z dodatkową amortyzacją i odciążającym wyprofilowaniem to dopiero się podzieje!

 

Reasumując z konwencji wróciliśmy zadowoleni, ciekawi i przepełnieni entuzjazmem.  

Jest na co czekać!

 

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel